Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu

Bemutatkozás

Üdvözöljük a sükösdi óvoda honlapján!

Óvodánk telephelyei Sükösd nagyközség nagyközség két helyszínén helyezkednek el. A helyiek központi óvodának és alvégi óvodának nevezik a két óvodát, ami a településen belüli elhelyezkedését jelzi.
Óvodánk logóján a kétszínű lomb a két telephelyet jelenti, a fa pedig az egységet, a közös értékrendet, közös alapelveket, az 1 intézményt jelképezi.
A központi óvodában 3 tiszta csoport működik, és ebben az épületben van az intézményvezető székhelye. Az alvégi óvodában 2 vegyes csoport van, illetve 2018 óta mini bölcsődét működtetünk 7 kisgyermekkel az épületben.

Célunk: az óvodások sokoldalú, harmonikus fejlődésének, a gyermeki személyiség kibontakoztatásának elősegítése, az életkori, az egyéni sajátosságok és a szociális háttérből adódó hátrányok figyelembevételével. Az óvoda a felnőttek és gyermekek hozzáállásának formálásával, a különbözőség elviselésének, akceptálásának segítésével, hatékony együttműködési formák kialakításával járul hozzá az elfogadó, befogadó környezet kialakításához.

Mindennapi munkánk során egyre gyakoribb az a tapasztalat, hogy a gyermekek egészséges, élménygazdag fejlődésében megnőtt a mi felelősségünk. A kialakult versenyhelyzet, a megváltozott pedagógusszerep, a szabad óvodaválasztás, a szakmai autonómia mind hozzájárulnak ahhoz, hogy különös figyelmet fordítsunk fejlesztőmunkánkra és partnerközpontú működésünkre.
Igyekszünk megfelelni a társadalmi igényeknek, innovatív és minőségi változásokat kezdeményezünk. (kirándulások, színes gyerekprogramok, az életkori sajátosságoknak megfelelő kulturális műsorok).
A falusi környezet olyan lehetőségeket kínál, amelyeket kár lenne kiaknázatlanul hagyni. A természeti környezet lehetőségeit kihasználva sétát, kirándulást tehetnek gyermekeink a település mellett folyó kanálisparton, kiserdőben stb. De alkalom adódik bekapcsolódni pl. szüreti munkába, vagy diószedésbe.
Egyéni fejlesztésekkel kompenzáljuk a gyermekek szociális hátrányából való lemaradásukat. A kiemelt figyelmet igénylő gyerekek részére biztosítjuk a differenciált fejlesztést és az esélyegyenlőséget. Sajátos nevelési igényű gyermekek, részképesség problémával küzdő gyermekek részére egyénre szabott fejlesztő programot dolgozunk ki. Megtanítjuk a gyermeket, hogyan éljenek egy közösségben. A befogadó közoktatási rendszer kialakításához való aktív hozzájárulásunk része a multikulturális és interkulturális szemléletmód és nevelési gyakorlat kialakítása.
Szakkörök kínálatával gazdagítjuk óvodai életünket:
Mocorgó szakkör - tehetség kibontakoztató fejlesztő foglalkozások
Boldogságóra program
Nyelvi foglalkozások

Óvodánk életében fontos szerepe van a hagyományőrzésnek, hagyományápolásnak. Megemlékezünk jeles napokról: pl. Állatok világnapja, Víz napja, Föld napja, stb.
Pedagógiai programunkban kiemelt területként kezeljük a mozgást. Az óvodáskor a természetes hely-, helyzetváltoztató- és finommotoros mozgáskészségek tanulásának, valamint a mozgáskoordináció intenzív fejlődésének szakasza, amelyeket sokszínű, változatos és örömteli, érzelmi biztonságban zajló gyakorlási formákkal, játékokkal segítünk elő. Ezzel biztosítható a mozgás és az értelmi fejlődés kedvező egymásra hatása.
Óvodánk mozgásprogramja 3 területen teljesíthető:
A gyermekek kötetlen, szabad mozgástevékenységének biztosításával.
Konkrét fejlesztést szolgáló testneveléssel, testedzéssel - mindennapi testnevelés.
Sportprogramok szervezésével /sportnap/.

A sporttevékenységeket az óvónők a testnevelés foglalkozásokon kívül szervezik.
Ilyen sporttevékenységek pl.:
Sportnap szülőkkel egyszerű vetélkedőkkel, ügyességi versenyekkel,
Úszás a lehetőségekhez és igényekhez mérten,
OVI foci,
Kirándulások, hosszabb séták, túrák,

A nagycsoportosokkal minden évben kétszer (ősszel és tavasszal) kondicionális és koordinációs képességszint vizsgálatot végzünk fizikai erőnlétük felmérése céljából.

Óvodánk megfelelő mennyiségű és minőségű mozgásfejlesztő eszközzel rendelkezik. Az alvégi óvoda tornaszobával bővült az elmúlt években. A központi óvoda egy csoportjában Tini-kondi, a másik két csoportban falra szerelt bordásfal segíti a gyerekek mozgásigényének kielégítését.

Személyi ellátottságunk: 7 fő óvónő, 5 dajka, 1 fő pedagógiai asszisztens, 2 fő kisgyermeknevelő, 1 fő bölcsődei dajka, 1 fő óvodatitkár, 1 fő karbantartó, 1 fő intézményvezető.
2 fő közoktatási végzettséggel rendelkezik, 4 fő fejlesztő pedagógusunk van és 1 fő beszédfejlesztő végzettséggel rendelkezik. Így elmondható, hogy a részképességproblémával küzdő gyermekek fejlesztését intézményen belül saját dolgozókkal szakszerűen tudjuk ellátni. Az sni gyermekek fejlesztését utazó gyógypedagógus és logopédus látja el.
Fontos számunkra, hogy olyan nyitott és rugalmas rendszerben fejlődhessenek gyermekeink, mely igazodik egyéni szükségleteikhez, életkori és egyéni sajátosságaikhoz, fejlődési ütemükhöz.
Megfelelő pedagógiai légkörben kialakul az egymás közötti kölcsönös megértés és szeretet, elfogadás, segítőkészség és együttműködés.

Pedagógia Programunk „Óvodaképünk” c. fejezet kezdő idézete méltán tükrözi hitvallásunkat:
„A jó óvoda az, ahol nyugalom van, de nem csend és fegyelem. A jó óvoda az, ahol a legfőbb érték minden gyermek kíváncsisága, kezdeményezése, de főleg játéka, mint a nem tudatos tanulás folyamata. A jó óvoda az, ahol a ráfigyelés, az odafigyelés, a megfigyelés a gyermeknek lehetőség, a felnőttnek kötelesség. A jó óvoda természetes emberi kapcsolatokat ajánl.”
(Hűvös Éva)

Szívesen várjuk az érdeklődő leendő óvodásainkat és kedves szüleiket a nap bármely órájában, hogy személyesen is bemutatkozhassunk.
 
 Az alkalmazotti közösség nevében:
                                                                                                                                                                  Nagyné Tórizs Ildikó
                                                                                                                                        igazgató
Központi Óvoda (6346 Sükösd, Dózsa György út 183.)
Alvégi Óvoda (6346 Sükösd, Deák Ferenc utca 91.)